Pasowanie na czytelnika

24 i 25 października2018r w bibliotece szkolnej SP13 odbyło się pasowanie uczniów  na czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 1a, 1b i 1c pod opieką wychowawców. Wysłuchali wierszy Jana Brzechwy: „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Leń”, „Kłamczucha”,  odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek . Uczniowie sami mówili jak należy zachowywać się  w bibliotece i jak szanować książki. W  „Złotej  księdze bajek”  uczniowie znaleźli prośby książek, które  odczytali na głos.  Kiedy nadeszła  ważna  chwila nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników.  Po złożeniu przyrzeczenia  „pierwszaki” mogły wypożyczyć swoją pierwszą książkę: 1a –  „Czarna owieczka”, 1b – „Cudaczek Wyśmiewaczek”, 1c – „Pilot i ja”.  Na pamiątkę wszyscy otrzymali zakładki do książek, prośby książki oraz „łapki” z  informacją o godzinach  pracy biblioteki. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania dostali  słodki poczęstunek.

Mamy nadzieję, że każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę.