Ślubuję….

W czwartek 18 października odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają swą edukację w Szkole Podstawowej nr 13. 

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem uczniów oraz przybyłych gości, wśród których znaleźli się wiceprezydent miasta Krzysztof Myszka, dyrektor szkoły  Elżbieta Chajduga,  wicedyrektor szkoły Joanna Białek,  wicedyrektor przedszkola  Agnieszka Tokarczyk, przewodniczący Rady Rodziców  Michał Wąs oraz rodzicie i dziadkowie dzieci. 

Życzę wam, abyście się odnaleźli w naszej szkole, żebyście się dobrze uczyli wygrywali konkursy, żebyście zdobywali wspaniałych przyjaciół. Razem tworzymy jedną wielką szkolną  rodzinę, jak już pewnie wiecie w rodzinie są też obowiązki. Będziecie ślubować wierność polskiej tradycji, miłość do naszego kraju, bycie pilnym, grzecznym uczniem i dobrym kolegom. Waszym obowiązkiem będzie oczywiście nauka, jestem przekonania, że dzięki doświadczeniu i podejściu waszych nauczycieli zdobywanie informacji będzie dla was ciekawe i skuteczne. Gratuluję rodzicom, że macie takie wspaniałe, grzeczne i mądre dzieci – mówiła Elżbieta Chajduga, dyrektorka szkoły

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie przystąpili do aktu ślubowania. Po części oficjalnej dzieci zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym przygotowanym przez wychowawczynie klas pierwszych – p. Urszulę Miernik, p. Agatę Nowek i p. Basię Ziemniak.
Później przyszedł czas na pasowanie na ucznia.  Pierwszaki otrzymały również upominki od prezydenta. 

Na zakończenie tego niezwykłego wydarzenia uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

Wybierz język / вибрати мову