Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę wydarzenia, jakim jest ustanowienie Komisji Edukacji Narodowej (14 października 1773). Początkowo jednak  za datę święta wszystkich nauczycieli uznano 20 listopada.

Dopiero ustawa z dn. 27 kwietnia 1972 r. zwana Kartą praw i obowiązków nauczyciela, wprowadziła Dzień Nauczyciela, który obchodzony jest 14 października. W 1982 roku Kartę praw i obowiązków nauczyciela zastąpiła Karta Nauczyciela i  zmieniono wówczas nazwę na Dzień Edukacji Narodowej, który jest świętem wszystkich pracowników oświaty.

Właśnie z tej okazji 10 października 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona nauczycielom i pracownikom naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, którzy przywitali wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz  uczniów i w kilku słowach przypomnieli znaczenie tego święta. Następnie przekazano głos uczniom klas trzecich i klas 4B i 5B. Uczniowie pięknymi wierszami i humorystycznymi scenkami wyrazili swoje podziękowania za serce i uśmiech i przeprosiły za psoty i figle. Nie zabrakło także podziękowań za trud
i zaangażowanie włożony w edukację i wychowanie uczniów w formie piosenek wykonywanych przez solistów i chór szkolny.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał pan dyrektor Dariusz Kasprzyk, który podziękował uczniom za  przygotowanie akademii, złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom, podziękował za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczył Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom.