Marsz różowej wstążeczki

W ramach profilaktyki raka piersi, w dn. 27.09 nasza szkoła włączyła się w XV Skarżyski Marsz Różowej Wstążeczki. Organizatorami marszu byli: Skarżyski Klub Amazonek, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy móc”, Miejskie Centrum Kultury, Szpital Powiatowy, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Integracji Społecznej oraz Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Skarżysku-Kamiennej. Wydarzenie było objęte honorowym patronatem Starosty Powiatu Skarżyskiego Pana Artura Berusa oraz Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej Pana Arkadiusza Boguckiego.

Uczennice z klasy 8b pod opieką pedagoga szkolnego p. Agnieszki Metzger-Obary uczestniczyły w marszu oraz przygotowanych działaniach wspierających zdrowie i poszerzających świadomość.