Program „Szczepienia przeciw HPV w szkołach”

1 czerwca 2023 r. Ministerstwo Zdrowia uruchomiło powszechny program bezpłatnych szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV).  We wrześniu bieżącego roku Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Zdrowia w trosce o zdrowie uczniów i uczennic wprowadziły program „Szczepienia przeciw HPV w szkołach”.  Od 1 września 2024 roku obejmie on dziewczynki i chłopców po ukończeniu 9. roku życia do ukończenia 14. roku życia.

W związku z tym bardzo prosimy wszystkich rodziców o zapoznanie się z załączonymi na stronie szkoły materiałami, podjęcie stosownej decyzji  oraz poinformowanie dyrektora szkoły o zamiarze szczepienia dziecka.

Szczepienia są całkowicie dobrowolne, a decyzje w ich sprawie podejmują rodzice lub opiekunowie po konsultacji z lekarzem.

Rodzice wyrażając zgodę na szczepienie przekazują do wychowawcy:

– deklarację przedstawiciela ustawowego dziecka dotyczącą szczepienia przeciw HPV w szkole

– oświadczenie przedstawiciela ustawowego dziecka dotyczące szczepienia przeciw HPV w szkole

Termin składania deklaracji i oświadczeń upływa 23 września 2024r.

Załączniki:

List Ministra Edukacji i Ministra Zdrowia do Rodziców

Informator dla rodziców

Przewodnik po szczepieniach

Przewodnik dla Rodziców i Lekarzy

Oświadczenie i zgoda Rodziców/Opiekunów dot. szczepienia

Deklaracja Rodziców/Opiekunów dot. szczepienia

Gardasil 9 – ulotka