Wycieczka klasy 5b do Krakowa

Uczniowie klasy 5b wybrali Kraków jako miasto na swoją wycieczkę szkolną. Wczesnym rankiem 28 maja wyruszyli pociągiem co było dodatkową atrakcją. W Krakowie przy Barbakanie spotkali się z panią przewodnik.

Pierwszym punktem wycieczki było przejście przez Bramę Floriańską, Rynek i udanie się na Wawel. Na wzgórzu wawelskim zwiedzili Katedrę, weszli na Wieżę Zygmuntowską gdzie podziwiali Dzwon Zygmunta. Pani przewodnik w bardzo przystępny i ciekawy sposób przybliżyła uczniom wiadomości związane z dynastią Piastów i Jagiellonów.

Kolejnym punktem wycieczki była gra terenowa, w której uczniowie musieli wykazać się spostrzegawczością, orientacją w terenie oraz czy zapamiętali informacje przekazywane przez przewodnika. Zostali podzieleni na dwie grupy i otrzymali teczkę z zadaniami, których rozwiązania miały doprowadzić ich do mety.

Dzieciom bardzo spodobała się gra, grupy miały mocną motywację i świetnie radziły sobie z przydzielonymi zadaniami. Po wyczerpującej ale atrakcyjnej grze terenowej uczniowie zjedli pyszny obiad, po którym odbyli krótkie spacer po Starym Rynku i Sukiennicach. Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili pociągiem do Skarżyska.