Pomoc dla Powodzian

Kiedy pojawia się żywioł – człowiek staje się bezsilny. Woda zalewa miasta na południu Polski – mieszkańcy tracą dobytek całego życia.

W obliczu tragicznych skutków powodzi, która dotknęła naszych rodaków Rada Rodziców, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 włącza się w akcję pomocy.

W dniach 18.09 – 20.09 (środa-piątek) można przynosić dary, które w piątek rano pojadą do magazynu tymczasowego, by dotrzeć do poszkodowanych.

Zbieramy szczególnie suche artykuły spożywcze z długą datą przydatności, kawy, herbaty, konserwy, żywność dla dzieci (mleko modyfikowane, kaszki), suchą karmę dla zwierząt, środki czystości oraz środki higieny osobistej, baterie, powerbanki.  (prosimy o niedostarczanie wody, ponieważ jej transport z uwagi na ciężar będzie utrudniony; nie zbieramy również ubrań).

Wszystkie dary można wrzucać do kartonów ustawionych przy dyżurce naszej szkoły.

Prosimy o niepozostawanie obojętnym w obliczu potrzeby. Wasza pomoc ma ogromne znaczenie dla tych, którzy stracili wszystko.

Szczegóły pod linkiem: