Wizyta ratownika medycznego w klasach 3a i 3b

Do klas 3a i 3b w dniu 17 czerwca zawitał niezwykły gość. Odwiedził nas ratownik medyczny, który opowiadał o swoim trudnym zawodzie. Uczniowie mogli pod fachowym okiem mistrza ćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy, między innymi sprawdzać przytomność, oddech i tętno u człowieka oraz układać poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Następnie z wielkim zainteresowaniem obserwowaliśmy i ćwiczyliśmy na fantomach, w jaki sposób pomóc osobie, która nie oddycha.

Czas spędzony z naszym gościem na pewno zostanie na długo w pamięci, a nowe wiadomości i umiejętności mogą przyczynić się do uratowania komuś życia.

Bardzo dziękujemy Panu Damianowi Łukomskiemu za poświęcony nam czas i wiedzę, jaką zdobyliśmy dzięki tej wizycie.

A jeszcze milej nam było, ponieważ pan Damian to tata naszych uczennic Julity i Wiktorii.

Wybierz język / вибрати мову