Festyn z okazji Dnia Dziecka

Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy 4.06.2024r. Ze względu na deszczową pogodę, festyn odbywał się na terenie budynku szkoły. Obchody tego dnia rozpoczęto wyborami Miss i Mistera SP13, przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski.

Wybory cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców.  O miano Miss SP ubiegało się 9 kandydatek o tytuł Mistera  SP walczyło 5 chłopców. W jury zasiedli przedstawiciele społeczności uczniowskiej oraz: p. wicedyrektor – Joanna Białek, która była przewodniczącą, p. Renata Kubik- opiekun SU oraz p. Agnieszka Kwiatkowska. Galę poprowadzili uczniowie kl. 6c – Wiktoria Łukomska, Lena Bierancka i Anna Zuba przy pomocy koleżanek z klasy –Oliwki Muchy i Eli Figarskiej. W trakcie uroczystości publiczność miała okazję obejrzeć układ taneczny w wykonaniu dziewcząt z zespołu Angeles oraz wysłuchać piosenek w wykonaniu Leny Włodarczyk a klasy 6b.

Kandydaci zaprezentowali się w dwóch stylizacjach: zarówno chłopcy i dziewczęta zaprezentowali dwa stroje – w pierwszej odsłonie wystąpili w stylizacji eleganckiej, a następnie zaprezentowali się w strojach zaprojektowanych przez siebie. Podczas pokazu strojów została przedstawiona krótka charakterystyka uczestników.

Po obejrzeniu wszystkich wykonawców jury ogłosiło zwycięzców:

Miss Szkoły – Aleksandra Wąsik kl. 8a

Mister Szkoły – Ignacy Klatka kl. 8a

I Vice Miss – Marysia Kruk kl. 8a

II Vice Miss- Lena Wierzbowicz kl. 5a

I Vice Mister – Borys Figarski kl. 8a

II Vice Mister – Witor Wojteczek kl. 5a

Laureaci i uczestnicy otrzymali drobne upominki ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

Kolejnym punktem były mecze piłki nożnej, rozgrywane pomiędzy klasami. Zwyciężyła drużyna z klasy 6b i została nagrodzona pucharem.

Wszyscy uczniowie klas 1-8 uczestniczyli w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu Ratowników Medycznych, rozmowę o bezpiecznym wypoczynku  uatrakcyjniła zabawa „Koło fortuny”, prowadzona przez panią Policjantkę Annę Sławińską.

Zaplanowano również: malowanie twarzy, strefę artystyczną (malowanie, kolorowanie rysunków), strefę gier rekreacyjno-sportowych (slalom, przeciąganie liny, wyścigi, grę w kapsle, grę w klasy).

W realizacji imprezy wsparcia udzielili także rodzice uczniów. Nauczyciele czuwali nad bezpieczeństwem dzieci podczas gier i zabaw. Pogoda w tym dniu spłatała figle i wielu działań nie można było przeprowadzić w zaplanowany sposób. Mimo to zabawa i wspólna rywalizacja dała dużo radości dzieciom.