233. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W piątek 26 kwietnia uczniowie klas 2a i 2b pod opieką pań: Justyny Nosek i Stelli Rusinek, przygotowali apel z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dzieci z klas 0-3 poznały historię Polski związaną z ważnyni dla wszystkich Polaków datami – 1 Maja, 2 Maja i 3 Maja.

Były wiersze, piosenki i piękny taniec z flagami.

Uroczystość dla klas 4-8 przygotowali wspólnie uczniowie z klas 6b oraz 4a i 4b. Była to cenna lekcja historii, podczas której nauczyciele i uczniowie obejrzeli program artystyczny ukazujący wydarzeniami naszego kraju z przeszłości. Uroczystość przeplatana była nastrojowymi pieśniami wykonanymi przez szkolny chór pod kierunkiem p. Tomasza Sekuły.

Całą uroczystość prowadziła uczennica klasy 6b Lena Włodarczyk. Prezentację multimedialną przygotowali uczniowie klasy 7a: Oliwier Kaczmarczyk, Aleksander Grzybowski i Karol Zych. Nad całością czuwały panie: Magdalena Jabłońska i Katarzyna Tokarczyk. Wspaniałą dekoracje przygotowała p. Bożena Kwiatkowska.

Po akademii głos zabrał pan dyrektor Dariusz Kasprzyk, który życzył wszystkim miłego wypoczynku oraz podziękował wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.