Finał VIII Memoriału Urszuli Marciniak

W sobotę, 24 marca 2024 r. uczennica naszej szkoły Alicja Karpeta z klasy 5B wzięła udział w finale VIII Memoriału Urszuli Marciniak, czyli zawodów w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych organizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach we współpracy z Wydawnictwem Logi oraz Fundacją Matematyków Wrocławskich. Mają one na celu upamiętnienie i kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak – matematyczki, założycielki wydawnictwa Logi.

Finał był bardzo intensywny, składał się z trzech etapów (każdy trwał po 45 min), w trakcie których uczennica rozwiązywała różnego rodzaju łamigłówki.

Finał odbył się na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie Ala zdobyła nowe doświadczenie podczas konkursu.

Do finału dostała się również Alicja Kłuś z klasy 5A, która niestety nie mogła uczestniczyć podczas rozgrywek w Kielcach.

Gratulujemy obu dziewczętom znalezienia się w gronie najlepszych uczniów wyspecjalizowanych w rozwiązywaniu zagadek logicznych.