Dzień otwarty w naszej szkole

Tradycyjnie na początku marca po raz kolejny nasza szkoła otworzyła drzwi przed rodzicami oraz dziećmi, które od września 2024 roku rozpoczną edukację szkolną.

W imprezie obok dzieci sześcioletnich i ich rodziców wzięli udział: dyrektor szkoły p. Dariusz Kasprzyk, wicedyrektor p. Joanna Białek, wicedyrektor Przedszkola nr 16 p. Agnieszka Tokarczyk, nauczyciele i specjaliści pracujący w naszej szkole.

W tym roku Dzień Otwarty Szkoły zorganizowano pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”. Program przygotowały klasy 3a i 3b pod kierunkiem pań: Uli Miernik i pani Basi Ziemniak. Dzieci przedstawiły między innymi piosenki i wiersze tematycznie związane z postaciami bajkowymi. Były również wspólne zabawy integracyjne z przedszkolakami.

Swój układ taneczny przedstawiły Cheerleaderki „Angels” pod kierunkiem p. Edyty Pukowskiej oraz duet Zosia Kępa i Gabrysia Wyrwińska, a w solówce zaprezentowała się Julia Mazurek. Występy te wzbudziły duże zainteresowanie zgromadzonej publiczności, zostały nagrodzone brawami.

Na zakończenie dzieci wraz z rodzicami zwiedzili szkołę. Obejrzeli m.in. salę treningową cheerleaderek, multimedialną salę językową, wystawę i ekspozycję układu słonecznego, salę komputerową, pracownie klas 1-3, bibliotekę i świetlicę szkolną.

Rodzice mieli możliwość porozmawiania z dyrekcją, nauczycielami oraz specjalistami- szkolnym pedagogiem, psychologiem oraz logopedą.

Na zakończenie imprezy dzieci otrzymały drobne upominki przygotowane przez świetlicę szkolną i Radę Rodziców Szkoły.

O „bajkową” dekorację sali zadbała p. Bożena Kwiatkowska, a o stronę techniczną p. Piotr Czajkowski i p. Leszek Fiutowski.

Mamy nadzieję, że przyszłym uczniom i ich rodzicom podobała się nasza szkoła i 1 września spotkamy się na … uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego.