Ferie w szkole czyli „Żyj zdrowo i wesoło”

W dniach 12 -16 lutego w naszej szkole zostało zorganizowane zimowisko „Żyj zdrowo i wesoło”, w którym wzięła udział grupa uczniów z klas I – III.

W trakcie trwania zimowiska dzieci odwiedziły Miejskie Lodowisko, gdzie miały możliwość doskonalić umiejętność jazdy na łyżwach. Wycieczkę poprzedziło przypomnienie zasad bezpiecznego oraz właściwego zachowania się w miejscach publicznych.

W kolejnym dniu uczniowie odwiedzili Kombinat Formy, w którym spędzili czas na zajęciach sportowych. Wzięli również udział w zajęciach „W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli co wiemy na temat zdrowia fizycznego i psychicznego?”. Ważnym punktem programu były warsztaty robienia czekolady, podczas których dzieci poznały historię tego przysmaku oraz miały możliwość spróbować swoich sił, tworząc własną tabliczkę czekoladową.

W planie zimowiska znalazło się również miejsce na seans filmowy – dzieci obejrzały w kinie „Centrum” film „Ekipa z dżungli- misja ratunkowa”.

Podczas ferii uczestnicy wzięli udział w żywej lekcji historii „Saperski tor” zorganizowanej w Muzeum im. Orła Białego.

Zimowisko „Żyj zdrowo i wesoło” zostało w całości sfinansowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Na rok 1024. Organizatorzy dziękują Urzędowi Miasta Skarżyska- Kamiennej oraz Referatowi Zdrowia i Spraw Społecznych.

W organizację ferii dla dzieci włączyła się również świetlica środowiskowa. Uczniowie bardzo chętnie korzystali z propozycji zabaw w szkole. Obchodzono Walentynki i Dzień Kota. Uczniowie czytali bajki, a następnie wykonywali do nich prace plastyczne czy projektowali okładki. Nie zabrakło również tradycyjnych zabaw w klasy, chińczyka podłogowego oraz dom.