Przedszkolaki w bibliotece

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia 29 listopada 2023 r. klasy 0 – grupa IV „Tygryski” i V „Motylki” z Przedszkola nr 16 odwiedziły bibliotekę szkolną SP nr 13.

W trakcie zajęć przedszkolaki obejrzały wystawę prac przygotowanych przez klasy drugie i trzecie na konkurs plastyczny „Miś – czytelnik”, poznały misiowych bohaterów bajek – tych znanych i tych mniej znanych. Bibliotekarz opowiedział też o prawdziwych misiach – niedźwiedziach, które żyją na ziemi. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Miś Tuliś i bajki na dobranoc pod namiotem” i obejrzały bajkę „Sekretny Świat Misia Beniamina – Wieczór Kabaretowy”.

Wychodząc przedszkolaki otrzymały kolorowanki oraz słodki poczęstunek w postaci żelowych misiów i ciasteczek.