Uczniowie z kl. 2b z wizytą na policji

W dniu 30 października uczniowie klasy 2b ubrani w odblaskowe kamizelki odwiedzili Komendę Policji. Dzieci zwiedziły budynek policji, zobaczyły prezentację multimedialną na temat cyberprzemocy i zagrożeniach w sieci. Poznały również prawne aspekty zamieszczania obraźliwych lub nieprawdziwych treści w Internecie. Duże wrażenie na zwiedzających zrobiło obejrzenie strzelnicy i cel dla aresztantów.

Nie zabrakło również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, bezpieczeństwa w domu, przypomnienia numerów telefonów alarmowych oraz właściwego i odpowiedzialnego korzystania z numeru 112. To była ciekawa i interesująca wycieczka. Słoneczna pogoda towarzyszyła nam w powrocie do szkoły.