Mistrzostwa Skarżyska w koszykówce dziewcząt i chłopców

W dniach 18 oraz 20 października w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej odbyły się mistrzostwa Skarżyska w koszykówce 3×3 chłopców i dziewcząt. Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze skarżyskich szkół podstawowych. Organizatorem imprezy był Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta Skarżysko – Kamienna, koordynatorem zawodów był Dariusz Frydryk.

W wyniku bardzo zaciętej rywalizacji, reprezentacja chłopców z naszej szkoły w finale uległa Szkole Podstawowej nr 7 z wynikiem 2:3.

Chłopcy zagrali w składzie: Olgierd Kęczkowski, Alan Rak, Gabriel Wiśniewski i Borys Figarski

W rywalizacji dziewcząt reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 13 wygrała wszystkie mecze pokonując w finale Szkołę Podstawową nr 5 z wynikiem 4:3 i zdobyła tytuł Mistrza Skarżyska.

Dziewczęta zagrały w składzie: Julia Kasperek, Aleksandra Wąsik, Kinga Glijer, Maria Kruk. Dodatkowo, najlepszą zawodniczką mistrzostw  została wybrana Aleksandra Wąsik. Opiekunem obu drużyn był p. Tomasz Pukowski.

Obu drużynom gratulujemy i trzymamy za was kciuki w dalszych rozgrywkach.