Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w kształcenie oraz wychowanie dzieci i młodzieży. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły.

I właśnie z tej okazji 13 października 2023 roku cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów z klas 5a i 5b, 6a i 6c, 7a oraz 8a. Młodzi artyści pod kierunkiem nauczycieli: p. Renaty Kubik, p. Beaty Siuszczyńskiej oraz p. Tomasza Sekuły przygotowali pełen humoru program artystyczny, wyrażając w ten sposób podziękowanie za gorące serce, pomocną dłoń oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy. Wspaniałym tłem tego występu była dekoracja przygotowana przez p. Bożenę Kwiatkowską.

Ten dzień był też doskonałą okazją do wręczenia wszystkim pracownikom szkoły podziękowań i kwiatów, przyznania nagród Dyrektora Szkoły i Prezydenta Miasta.

Nagrody Prezydenta otrzymali: p. Agnieszka Tokarczyk, p. Urszula Miernik, p. Małgorzata Kosińska i p. Tomasz Pukowski.

Nagrodrodami Dyrektora Szkoły zostali uhonorowani: p. Joanna Białek, p. Ewa Barańska-Ździebło, p. Renata Kubik, p. Bożena Kwiatkowska, p. Agnieszka Kwiatkowska, p. Barbara Ziemniak, p. Justyna Nosek, p. Jerzy Miernik, ks. Mateusz Nowak, p. Olga Langer, p. Agniezka Witt-Niewczas, p. Małgorzata Grabowska, p. Ewa Gluza, p. Dominika Ciura, p. Milena Kozakiewicz, p. Agnieszka Borowiec.

Za trud wkładany w wychowanie i wykształcenie dzieci, szczególne podziękowania skierował w stronę grona pedagogicznego Dyrektor Szkoły, p. Dariusz Kasprzyk, życząc jednocześnie satysfakcji i radości z wykonywanej pracy.

Choć tego dnia było słychać ze szkolnej sceny wesołe piosenki i wdzięczne wiersze dla Pani/Pana, najmłodsze klasy miały za zadanie przygotować portret nauczyciela bądź pracownika szkoły. Niektórzy potraktowali zadanie dosłownie i stworzyły portret konkretnego nauczyciela, trenera oraz wspaniałego pedagoga.

A jeszcze inni wymarzonego belfra. Zobaczcie sami.