Światowy Dzień Uśmiechu w naszej szkole

„Nigdy nie zapomnij się uśmiechać, bo dzień bez uśmiechu jest dniem straconym.”

Każdego roku w pierwszy piątek października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. . Pomysłodawcą Dnia Uśmiechu był Harvey Ball, twórca znanego na całym świecie znaczka uśmiechniętej buźki na żółtym tle . Symbol ten przedstawia dokładnie to, co pragniemy widzieć u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia.

W tym roku święto to przypadło 6 października. Jak co roku, na szkolnych korytarzach w naszej szkole dominował w strojach kolor żółty, a motywem przewodnim był oczywiście USMIECH. Uczniowie Samorządu uczniowskiego rozdawali pracownikom szkoły i swoim kolegom i koleżankom uśmiechnięte buźki, składali wszystkim życzenia i namawiali do częstego uśmiechania się, aby każdy był szczęśliwszy i zdrowy! Przecież śmiech to zdrowie!

Przewodnicząca Samorządu Marysia Kruk przygotowała symboliczną ramkę uśmiechu na tle której każdy mógł zrobić sobie zdjęcie. W szkole tego dnia było wesoło, i „buźkowo”.

Zachęcamy wszystkich do przeniesienia święta uśmiechu na każdy dzień w roku!!!!!

Uśmiechaj się więc…. i niech reszta świata zastanawia się dlaczego…