Wycieczka klasy 5a do Wąchocka

Wąchock to niewielkie miasteczko najczęściej kojarzone z popularnych dowcipów, które można znaleźć w różnych książkach z kawałami. Śmiechy śmiechem, żarty żartami, ale Wąchock jest naprawdę urokliwym miasteczkiem o czym przekonali się uczniowie klasy 5 a wraz z opiekunami p. Dariuszem Frydrykiem i księdzem Mateuszem Nowakiem podczas wycieczki szkolnej w dniu 03.10.2023.

Dzieci zwiedziły wizytówkę miasta, czyli klasztor Opactwa Cystersów zbudowany w XII wieku w stylu romańskim, który został wpisany przez prezydenta Andrzeja Dudę w 2017 roku na prestiżową listę „Pomników Historii”.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer po zabytkowym cmentarzu, gdzie czekało na wszystkich ciekawe wyzwanie- znalezienie wśród pomników mogił uczestników z powstania styczniowego i okresu II wojny światowej.

Wszyscy uczestnicy wycieczki zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie przy słynnym pomniku Sołtysa oraz zapoznali się z dowcipami o Wąchocku w Alei Kawałów. W pamięci wszystkich uczniów niewątpliwie pozostaną dźwięki gry na organach kościelnych w wykonaniu ulubionego księdza Mateusza.