Grupa Angels na warsztatach z cheerleadingu

25 września uczennice naszej szkoły zrzeszone w sekcji cheerleaderek wzięły udział w warsztatach z cheerleadingu sportowego zorganizowanego przez Polski Związek Sportowy Cheerleadingu i Centralny Ośrodek Sportu na Torwarze w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W warsztatach wzięło udział ponad 700 uczniów z całej Polski. Młodzież uczestniczyła w zajęciach sportowych z zakresu dywizji cheer oraz pom ucząc się podstawowych elementów.

Innowacyjny projekt Cheerleading w szkole skierowany jest do szkolnych zespołów cheerleaders, nastawiony na indywidualny rozwój zawodników i ich przygotowanie do rywalizacji turniejowej. Celem projektu jest tworzenie w całej Polsce klas sportowych o profilu cheerleading sportowy.

Oprócz atrakcyjnych zajęć sportowych na Torwarze, przy pięknej słonecznej pogodzie dzieci mogły zobaczyć Łazienki Królewskie, pomnik Fryderyka Chopina, warszawską Starówkę oraz Pałac Prezydencki.

Wyjazd do Warszawy był dla dzieci dużą atrakcją, niektórzy byli tam po raz pierwszy. Organizator wyjazdu Edyta Pukowska dziękuje nauczycielom p. Agnieszce Olczyk p. Dominice Ciurze oraz rodzicom p. Monice Wosiek, p. Emilii Błażejewskiej, p. Oli Mazurek za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wycieczki.