Wycieczka klas 5a i 5b do Warszawy

W dniu  15.06.2023 roku uczniowie klas 5a, 5b oraz 8b Szkoły Podstawowej nr 13 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” pod opieką nauczycieli wzięli udział w wyjeździe do Warszawy. Wycieczka została zrealizowana w ramach projektu: „Poznaj Polskę”.

Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego, które wywarło na uczniach ogromne wrażenie. Z przejęciem oglądali obraz zrujnowanej Warszawy oraz poznali warunki  w jakich żyli powstańcy.

Byliśmy również z wizytą w Centrum Nauki Kopernik, które stanowi prawdziwy raj dla miłośników nauki. Dzieci mogły tu odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, wspaniale się przy tym bawiąc. Po skończonych zabawach udaliśmy się na wspólny obiad i w drogę powrotną.

Zwiedzane obiekty budziły duże zainteresowanie dzieci. Wspólny wyjazd przyczynił się do integracji grupy, uatrakcyjnił proces edukacyjny, a uczniowie znacznie rozszerzyli swoją wiedzę.

Wybierz język / вибрати мову