Wycieczka klas 6a i 6b do Warszawy

W dniu  12.06.2023 roku uczniowie klas 6a i 6b pod opieką nauczycieli wzięli udział w wyjeździe do Warszawy. Wycieczka została zrealizowana w ramach projektu: „Poznaj Polskę”.

Pierwszym punktem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik, którego celem jest upowszechnianie osiągnięć nauki i techniki oraz umożliwienie poznania świata w sposób praktyczny. Uczniowie mogli poznać prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzone  doświadczenia na interaktywnych wystawach.

Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Neonów, które mieści się na warszawskiej Pradze.  W Muzeum Neonów młodzież podziwiała stałą kolekcję składającą się z ok. stu starych neonów i innych instalacji reklamowych. Muzeum przyczyniło się do swoistej nowej mody na neony w Polsce, czego najlepszym przykładem jest otwarcie pierwszego w Polsce i jednego z nielicznych na świecie muzeów poświęconych starym reklamom świetlnym.

Zwiedzane obiekty budziły duże zainteresowanie dzieci. Wspólny wyjazd przyczynił się do integracji grupy, uatrakcyjnił proces edukacyjny, a uczniowie znacznie rozszerzyli swoją wiedzę.