„Wszystkie dzieci nasze są „

Pod takim tytułem w dniu 7 czerwca w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku- Kamiennej odbył się I Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej.

Organizatorami Konkursu byli: Urząd Miasta Skarżysko – Kamienna Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji, MCK i Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Skarżysku- Kamiennej.

Celem konkursu była popularyzacja twórczości dla dzieci, poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu dziecka, kształtowanie kultury żywego słowa i oczywiście doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu naszego miasta. Jury oceniało recytatorów w dwóch kategoriach wiekowych.

Naszą szkołę w kategorii klas I – IV reprezentowali:

Olczyk Łucja i  Obara Krystian z klasy 2a – opiekun p. Basia Ziemniak

Miąsko Kaja z klasy 2b – opiekun p. Ula Miernik

Miło Nam poinformować, iż ucz.  Olczyk Łucja  recytując wiersz Juliana Tuwima „Spóźniony słowik” zajęła miejsce I, natomiast Kaja Miąsko – recytując wiersz Jana Brzechwy „ Na straganie” – wyróżnienie.

Pięknie również zaprezentował się Obara Krystian w wierszu Juliana Tuwima „ Abecadło”.

Dzieciaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, laureaci nagrody rzeczowe i zaproszenie na drugi rok. Zapewne skorzystamy …