III Skarżyski Turniej Tańca Sportowego – podsumowanie

Niezwykle gorąca atmosfera zarówno na parkiecie jak i na trybunach panowała w sobotę 13.05 na III Skarżyskim Turnieju Tańca Sportowego, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy Celsium przy współpracy z SP nr 13 i I LO . Hala widowiskowo – sportowa w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego stała się miejscem tanecznej rywalizacji blisko 800 tancerzy z województwa świętokrzyskiego, Śląska, Małopolski i Mazowsza. Obejrzeliśmy 75 prezentacji tanecznych.

Nasze cheerleaderki spisały się znakomicie. Oto wyniki zmagań tanecznych:

  • duet Maja Adwent, Julia Piwowarczyk – I miejsce
  • duet Gabrysia Wyrwińska, Zosia Kępa – II miejsce
  • formacja Angels – II miejsce
  • formacja Angels Kids – II miejsce
  • formacja Mini Angels – III miejsce
  • formacja Angels II – V miejsce

Turniej otworzyli Marszałek Województwa Świętokrzyskiego p. Andrzej Bętkowski i Zastępca Prezydenta Miasta Skarżyska – Kamiennej p.Krzysztof Myszka. Podczas ceremonii otwarcia obecni byli również Członek Zarządu Powiatu p. Katarzyna Bilska, Przewodniczący Komisji Oświaty p. Andrzej Warwas, Dyrektor I LO im. J. Słowackiego w Skarżysku – Kamiennej p. Martyna Maćkowiak, Zastępca Dyrektora ZSP nr 1 w Skarżysku – Kamiennej p. Joanna Białek. p. Agnieszka Plaskota oraz Członek Zarządu Uzdrowiska Busko – Zdrój p. Stanisław Grzesiak.

Wszyscy zawodnicy otrzymali medale a najlepszym wręczono puchary, statuetki i dyplomy. W trakcie turnieju tancerze losowali nagrody ufundowane przez Urząd Marszałkowski i hurtownię papierniczą Best. Najlepsze formacje w swoich dywizjach tanecznych otrzymały nagrodę główną GRAND PRIX oraz nagrody rzeczowe – wieszaki na medale ufundowane przez firmę Kar Stal ze Skarżyska- Kamiennej. Uzdrowisko Busko Zdrój i Buskowianka Zdrój ufundowały nagrody dla wszystkich trenerów.

Organizatorzy dziękują Urzędowi Marszałkowskiemu, Powiatowi Skarżyskiemu, Urzędowi Miasta Skarżyska – Kamiennej za wsparcie finansowe oraz pozostałym sponsorom firmie Celsium sp. z o.o dostawcy ciepła systemowego, firmie ZUE S.A z Krakowa, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o w Skarżysku – Kamiennej, piekarni Batmar, Zakładowi Cukierniczemu Barbara Koperwas.

III Skarżyski Turniej Tańca Sportowego stał się bez wątpienia najlepszą imprezą taneczną roku w naszym mieście i pięknie się wpisał w obchody 100 rocznicy powstania Skarżyska – Kamiennej. Koordynator turnieju Edyta Pukowska dziękuje nauczycielom, rodzicom, wolontariuszom i tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że turniej pod względem organizacyjnym był wyjątkowy. Pokazaliśmy, że wspólnie możemy robić rzeczy wielkie.

Wybierz język / вибрати мову