„Tańczę dla zdrowia”

29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca – Święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ang. International Theatre Institute, ITI) będącego pod auspicjami UNESCO (ITI-UNESCO).

Taniec jest fantastyczny i dla ciała, i dla ducha, i dla umysłu. Łączy w sobie najlepsze cechy z różnych sportów. Aktywuje praktycznie całe ciało. Dzięki temu wzmacnia mięśnie, serce i kości na czele z kręgosłupem. Stabilizuje też stawy i poprawia ich zakresy ruchu, co jest szczególnie cenne w kontekście długiego i zdrowego życia. A poza tym, sprawia ogromną frajdę.

Z tej okazji nasza szkoła SP13 oraz Przedszkole nr 16 dołączyły do akcji zainicjowanej przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. W dniach 24 – 29 kwietnia uczniowie oraz przedszkolaki uczestniczyły w przeróżnych formach zajęć tanecznych. Najmłodsi tańczyli z chustą i gumą, były też tańce w plenerze. Uczniowie z klas 1-3 zorganizowali taneczne przerwy. Cheerleaderki podczas zajęć tańczyły z pomponami, a uczniowie klas starszych wspólnie bawili się przy Belgijce.