Apel z okazji święta Konstytucji 3 Maja

27 kwietnia odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i wysłuchania hymnu państwowego.

Podczas uroczystości przypomniano definicję ustawy zasadniczej oraz przybliżono okoliczności ustanowienia konstytucji z 1791 roku. Podkreślono, że był to drugi tego typu dokument na świecie i pierwszy w Europie. Zaprezentowano również portrety i sylwetki osób, które brały udział w pracach nad tworzeniem konstytucji i przyczyniły się do jej uchwalenia.

Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie z klas 7a, 5c, 4a, 4b, 8b pod opieką pań Renaty Kubik, Izabeli Ucińskiej i Małgorzaty Malik przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Prezentację multimedialną przygotował uczeń kl. 7a Ignacy Klatka.

W tym dniu w szkole nie zabrakło także odświętnych strojów.