„Skarżysko- Kamienna – Dawniej i Dziś„ – ciekawa lekcja historii…

W ramach obchodów stulecia  Skarżyska 23 i 24 marca 2023 r. klasy 2 a i 2 b odwiedziły Oddział dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skarżysku – Kamiennej.

Uczniowie poznali fakty i ciekawostki z historii miasta od czasów prehistorycznych do czasów współczesnych. Dowiedzieli się dlaczego ludzie neandertalscy zaczęli osiedlać się na tym terenie, kiedy powstała Kamienna oraz skąd wzięła się nazwa Skarżysko. Oglądały zdjęcia przedstawiające Skarżysko współcześnie a także musiały odgadnąć, gdzie znajdują się przedstawiane na fotografiach miejsca.

Odkrywały argumenty przemawiające za nadaniem praw miejskich za pomocą rozsypanek wyrazowych.

Na zakończenie spotkania uczniowie mieli za zadanie wymienić współczesne skarżyskie atrakcje turystyczne a także przedstawiali własne pomysły na ewentualne zmiany i nowe miejsca rekreacji.

Dowiedziały się, czym jest budżet obywatelski. Usłyszały również o Młodzieżowej Radzie Miasta, której zadaniem jest miedzy innymi organizowanie różnych projektów dla najmłodszych i młodych Skarżyszczan.

Na sam koniec uczniowie otrzymali  słodki poczęstunek.

Spotkanie poprowadziła pani Ula (pracownik biblioteki),  której bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję historii.