14 luty – Dzień serdeczności

Miłość, przyjaźń i sympatia przejawiają się w prostych czynach i gestach każdego dnia. Ale w ten szczególny dzień – 14 lutego jeszcze bardziej.

Do tradycji naszej szkoły przeszedł już coroczny zwyczaj obchodzenia Walentynek. Miłe słówka, czerwone ubrania, czerwone serduszka, czerwone balony, słodkości, poczta Walentynkowa wzbudziły wiele emocji i wywołały nie jeden uśmiech na twarzy.

Walentynki to czas, który przypomina nam o potrzebie wyrażania naszych uczuć względem drugiego człowieka, to najlepszy moment, aby przekazać naszym bliskim bądź przyjaciołom ile dla nas znaczą i za co ich cenimy. Ten dzień, to dobry czas na rozmowy o uczuciach i emocjach. To także sprzyjająca okoliczność do sprawiania radości innym, dostrzegania dobrych cech u kolegów i koleżanek, okazywania sobie sympatii i przyjaźni.

U nas Walentynkowy dzień był niezwykły, pełen radości, słodkości i uśmiechu.

Dzieci w świetlicy wykonywały kartki i laurki walentynkowe, serduszka z bibuły i papieru kolorowego, a także czytały baśń „Dobrana szóstka”. Wspólne kolorowanie plakatów oraz tworzenie mozaiek z koralików sprzyjało rozwijaniu kreatywności i integracji uczniów.

Wybierz język / вибрати мову