Mikołajki w „Trzynastce”

Chociaż za oknami pogoda deszczowa, to w naszej szkole zagościł już świąteczny nastrój. Od samego rana po korytarzach kręciły się dzieci ubrane na czerwono w pięknych mikołajkowych czapkach. Również grono pedagogiczne i pracownicy obsługi byli wyposażeni w mikołajkowe rekwizyty.

W ramach świętowania Mikołajek,  dzieci przebywające na świetlicy szkolnej poznały opowieści mikołajkowe, rozmawiały o tradycjach mikołajkowych obchodzonych w ich domach i na świecie. Śpiewały piosenki np. Przyjdź do nas Mikołaju, wykonywały z papieru Mikołaja, przeróżne prace plastyczne, którymi później przyozdobiły sale świetlicowe. Uczniowie rozwiązywali też zagadki,  rebusy i quizy tematyczne. Był to dzień pełen gier i zabaw o tematyce mikołajkowo-świątecznej.

Samorząd Uczniowski z tej okazji zorganizował także akcję „ Czapka Mikołaja zwalnia od pytania”, która cieszyła się dużą popularnością. Każdy miał uśmiech na twarzy. To był dzień pełen radosnych wrażeń.

Na holu głównym stanęło stanowisko plastyczne, gdzie każdy może napisać swoje życzenie świąteczne na kolorowym pasku, podpisać się i dokleić swój fragment do już istniejącego łańcucha. W ten sposób cała społeczność szkolna, nauczyciele, rodzice oraz pracownicy obsługi stworzą wspólny świąteczny łańcuch.