Projekt – Innowacyjna Historia

„Innowacyjna historia – nowoczesne technologie w służbie edukacji” – pod takim hasłem ruszył ogólnopolski projekt edukacyjny finansowany przez MEiN oraz wspierany przez Kuratoria Oświaty. Przedsięwzięcie realizowane przez fundację Arte et Marte skierowane jest do uczniów klas VII i VIII Szkół Podstawowych oraz nauczycieli. Innowacyjna Historia to projekt mający na celu wprowadzenie nowoczesnych, angażujących narzędzi edukacyjnych docierających do współczesnej młodzieży. Założeniami projektu są: propagowanie wiedzy historycznej wśród młodzieży, popularyzowanie nowoczesnych technologii, jako efektywnych narzędzi edukacyjnych oraz zaprezentowanie sposobów wykorzystania wirtualnej rzeczywistości do przedstawiania zagadnień naukowych.

W dniach 07 – 08.11.2022 w Zespole Szkół Publicznych nr 1, który był gospodarzem projektu, dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), uczniowie ze skarżyskich podstawówek mieli możliwość obejrzenia dwóch filmów historycznych: „Kartka z Powstania” (Powstanie Warszawskie) i „Wiktoria 1920”(wojna polsko-bolszewicka).

W projekcie tym uczestniczyły szkoły:

– Szkoła Podstawowa nr 13

– Szkoła Podstawowa nr 1

– Szkoła Podstawowa nr 8

– Szkoła Podstawowa nr 5

– Szkoła Podstawowa nr 3

– Szkoła Podstawowa nr 4

Podczas prezentacji dla grona pedagogicznego, nauczyciele poznali przykłady lekcji wykorzystujących narzędzia wirtualnej rzeczywistości oraz niezbędne informacje na temat obsługi podstawowego sprzętu – gogli, które szkoły posiadają dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.

Wybierz język / вибрати мову