EdoWędrówka – edukacja przyrodnicza klas 2 a i 2 b w terenie.

Las – to niezwykłe miejsce, o każdej porze roku.
Realizując tematykę związaną  z lasem i jej mieszkańcami, poprzez zabawę, spacer i zajęcia w terenie, klasa 2 a i 2 b miały możliwość poznać jego piękno i bogactwo, a także podsumować swoje dotychczasowe wiadomości o lesie.

21 i 25 października klasy pod opieką wychowawców i doskonałych przewodników, p. Agaty Sitkiewicz i p. Mariusza Borunia, a także pod czujnym okiem p. Ewy Ździebło, uczestniczyły w ekoWędrówce po lesie. Dzieci mogły zaobserwować zmiany zachodzące w tę porę roku. Zobaczyły źródełko „Marysi”, babrzysko – czyli miejsce z którego korzystają dziki i jelenie. Były w Narnii- jodłowym lesie, przeszły ekstremalną ścieżką. Mogły zobaczyć przez „lupę” – żuka, siateczki i blaszki grzybów. Przez lornetki obserwowały ptaki. Poznały strukturę kory drzew poprzez „malowanie jej” na kartce papieru.

Oprócz podziwiania piękna przyrody i zmian zachodzących w lesie dzieci podjęły eko-zadanie – włączyły się do posprzątania grobu nieznanego żołnierza. Zapaliły znicze i położyły wiązanki.

Niezaprzeczalny jest fakt, że bezpośredni kontakt dzieci z przyrodą działa na nie najbardziej, wtedy odbierają świat wszystkimi zmysłami.
Jeszcze raz dziękujemy P. Agacie i P. Mariuszowi.
Uczniowie klas 2 a i 2 b.