Światowy Dzień Fair Play

W dniach 8-14 września 2022 r. uczniowie klas IV-VIII ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Skarżysku-Kamiennej wzięli udział w Biegu Fair Play na dystansie 400 metrów w ramach obchodów Światowego Dnia Fair Play przypadającego na 7 września.

Światowy Dzień Fair Play został ustanowiony w 2020 r. przez Międzynarodowy Komitet Fair Play(CIFP). Nasza szkoła za pośrednictwem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Klubu Fair Play przyłączyła się do tej akcji. Jest to inicjatywa mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu.

Bieg został przeprowadzony przez nauczycieli wf na swoich lekcjach. Przed startem nauczyciele zapoznali uczestników z ideą fair play. W przedsięwzięciu wzięło udział 220 uczniów z naszej szkoły.

Koordynator Dariusz Frydryk