Dzień Kropki w Naszej szkole

Święto  International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki Obchodzi się 15 września od 2009 roku. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynolds „The Dot”. Jest to historia dziewczynki , która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła  we własne możliwości.
Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać  kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci.
Uczniowie z naszej szkole po raz pierwszy obchodzili Dzień kropki. W tym dniu przyszli ubrani w kropki. Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na szkolnym korytarzu i w klasach. Najmłodsze dzieci tworzyły różnorodne prace plastyczne, w  których  motywem przewodnim była kropka, a nauczyciele zorganizowali zajęcia , które pozwoliły uczniom dostrzec drzemiące w nich umiejętności. Było kolorowo, radośnie i twórczo.

A my po obchodach Dnia Kropki wiemy jedno: każdy z naszych uczniów ma ogromny talent, wystarczy tylko uwierzyć w siebie!!!