Podsumowanie projektu CMI

W mijającym roku szkolnym w naszej szkole realizowany był ogólnopolski projekt grantowy Centrum Mistrzostwa Informatycznego współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Celem projektu była aktywizacjia młodzieży uzdolnionej informatycznie, pobudzanie kreatywności oraz promowania współpracy zespołowej w ramach koła informatycznego. Szkolnym koordynatorem była p. Małgorzata Kosińska.

W ramach projektu prowadzone były zajęcia koła algorytmicznego dla młodzieży. W zajęciach brali udział uczniowie z klas czwartych. Na spotkaniach koła uczniowie mieli okazję poszerzyć swoje kompetencje informatyczne w zakresie algorytmiki i programowania. Zajęcia dawały uczniom również możliwość zabawy tym, co stworzyli. W ostatnim etapie zostały włączone elementy robotyki. Wykorzystane do tego celu zostały, od podstaw złożone, roboty mBoty.

Poprzez udział w projekcie uczniowie poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności z zakresu różnych dziedzin matematyczno-przyrodniczych. Przede wszystkim jednak, rozwinęli się informatycznie. W czasie zajęć koła oraz na lekcjach informatyki zauważalne były postępy jakie poczynili. Zajęcia koła były również okazją do rozwijania umiejętności pracy zespołowej.

W marcu uczniowie wzięli udział w warsztatach konstruowania i programowania robotów w Akademii Robotyki Lego w Radomiu.

Dzięki udziałowi w projekcie „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”, uczniowie uczestniczący w zajęciach w ramach kółka informatycznego rozwinęli swoje zainteresowania i talenty oraz podnieśli swoje kompetencje cyfrowe.

Na koniec zajęć uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz gadżety dla aktywnych uczestników przygody z programowaniem.

Wybierz język / вибрати мову