Wycieczka klasy 5a do Bałtowa

14 czerwca uczniowie klasy 5a wraz z opiekunami p. Małgorzatą Kosińską i p. Agnieszką Borowiec wybrali się na wycieczkę klasową do Bałtowa.

Na miejscu, po zameldowaniu się w Juraparku młodzież odwiedziła zwierzyniec Bałtowski. Pierwszy w planie był Zwierzyniec Górny – to ponad 60 hektarowy obszar, zamieszkały przez kilkadziesiąt gatunków dzikich zwierząt z kilku kontynentów. Uczniowie zwiedzali go z przewodnikiem, z pokładu żółtego, amerykańskiego schoolbusa. Dzięki temu, mogli wygodnie i bezpiecznie podglądać z bliska życie tutejszych mieszkańców. Zwierzyniec zamieszkują jelenie, daniele, wiele gatunków kóz i owiec, bydło szkockie, bydło zebu, wielbłądy, antylopy, żubry i wiele innych. Wszystkie zwierzęta żyją w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska.

Zwierzyniec Bałtowski Dolny to część Zwierzyńca, którą zwiedzano pieszo pośród wolier z egzotycznym ptactwem oraz wybiegów dla sympatycznych owiec, kóz, osiołków, kucyków i wielu innych. Największym zainteresowaniem cieszyło się stado zabawnych surykatek, ciekawska i niezwykle ruchliwa rodzina lemurów oraz wścibskie małpki makaki. Można było tu również kupić bezpieczny pokarm dla zwierząt i samemu nakarmić smakołykami mieszkańców Zwierzyńca.

Następnym punktem wycieczki była gra terenowa – questing „Niezwykłe tajemnice dinozaurów”. Uczniowie mieli za zadanie dotrzeć do upragnionego celu, kierując się wskazówkami zawartymi w tekście folderu oraz pokonując przeszkody, zdobywać informacje, które umożliwiły im dalszą wędrówkę.

Ostatnim punktem był pobyt w największym w Polsce parku linowym. Znajduje się on na terenie dawnego kamieniołomu, w miejscowości Skarbka niedaleko, bo tylko 1,5 km od Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Naturalne uwarunkowanie terenu dało możliwość utworzenia 12 niepowtarzalnych tras o różnym stopniu trudności i różnorodnych przeszkodach – ścianki wspinaczkowe, powietrzna deskorolka, skoki Tarzana, ruchome pomosty, sieci, tyrolka i wiele innych. Nasi uczniowie pokonali swój strach i doskonale sprawdzili się w tych ekstremalnych warunkach.

Po całym dniu spędzonym aktywnie na świeżym powietrzu, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wszyscy wrócili do Skarżyska.

Wybierz język / вибрати мову