Dzień książki

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – te słowa Wisławy Szymborskiej stały się 19 maja myślą przewodnią w naszej szkole. Samorząd Uczniowski oraz uczniowie z klas 4a, 4c i 7a zorganizowali pod kierunkiem pań Renaty Kubik, Małgorzaty Malik i Beaty Siuszczyńskiej apel, prezentując program artystyczny pt.: „Jak to z książką było”. Tematem przewodnim była historia książki, poczynając od rysunków w epoce kamiennej, poprzez gliniane tabliczki, zwoje pergaminowe, papirus, papier wyprodukowany przez Chińczyków, aż do wynalezienia druku przez Jana Gutenberga i książki współczesnej w wersji elektronicznej oraz ciekawostki dotyczące książek.

Historię książki poznaliśmy dzięki prezentacji pani Ewy Barańskiej- Ździebło. Ponadto każdy uczeń naszej szkoły mógł wcielić się tego dnia w postać swojego ulubionego bohatera, przychodząc na lekcje w przebraniu.

Samorząd Uczniowski kieruje słowa podziękowania także w stronę pań Małgorzaty Kosińskiej i Bożeny Kwiatkowskiej oraz pana Piotra Czajkowskiego.

Wybierz język / вибрати мову