II Skarżyski Turniej Tańca Sportowego

W sobotę 14 maja Skarżysko – Kamienna będzie gościć 500 tancerzy na II Skarżyskim Turnieju Tańca Sportowego. Naszą szkołę reprezentować będą aż cztery formacje taneczne: Angels Kids, Mini Angels, Angels II i Angels I. Hala widowiskowo – sportowa I LO im. J. Słowackiego stanie się miejscem sportowej rywalizacji formacji tanecznych z województwa świętokrzyskiego i Małopolski.

Impreza ma na celu popularyzację różnych form tańca sportowego cheerleadingu , jazzu, modernu, tańca współczesnego, integrację środowiska tanecznego oraz konfrontację dorobku artystycznego tancerzy. W pierwszej części turnieju wystąpią zespoły w kategorii Art Dance (jazz, modern, taniec współczesny), w drugiej części zaprezentują się formacje w kategorii Cheerleaders (Freestyle Pom, Pom Dance). Dla wszystkich uczestników przewidziano medale a dla najlepszych puchary i dyplomy.

Organizatorem turnieju jest Uczniowski Klub Sportowy Celsium przy współpracy z ZSP Nr 1 oraz I LO. Turniej został dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Powiatu Skarżyskiego i Urzędu Miasta w Skarżysku – Kamiennej.