Warsztaty w Akademii Robotyki Lego

W dn. 31.03.2022 uczniowie klas czwartych, którzy uczestniczą w kole informatycznym w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI) wzięli udział w warsztatach konstruowania i programowania robotów w Akademii Robotyki Lego w Radomiu.

Wykorzystanie najnowocześniejszych zestawów klocków LEGO WeDo oraz LEGO Mindstorms EV3 pozwoliło uczniom w sposób łatwy i przyjemny zrozumieć zawiłości budowy i programowania robotów. Zajęcia te główny nacisk kładły na rozwój umiejętności takich jak: wyobraźnia wizualno-przestrzenna, kreatywność, umiejętność logicznego myślenia oraz praca zespołowa.

Następnie w strefie wirtualnej rzeczywistości – Strefie VR uczniowie przenieśli się w inny świat. Wkraczając w wirtualny świat można było chodzić, skakać i poruszać się po wielu nieznanych miejscach mając na sobie gogle, z których obraz wyświetlany był dla pozostałych uczestników na ekranach TV.

Warsztaty w Akademii Robotyki Lego w Radomiu były dla naszych uczniów nie tylko lekcją programowania, ale także okazją do dobrej zabawy, integracji oraz doskonałym przykładem jak można jednocześnie łączyć naukę i zabawę.