XVIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny ,,Wiedzy o lesie”

24 marca w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku-Kamiennej odbył się finał XVIII Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Wiedzy o lesie”.

Konkurs wiedzy o lesie został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 13 już po raz osiemnasty. Koordynatorami tegorocznej edycji były nauczycielki SP nr 13, Elżbieta Pietrasiak oraz Agnieszka Witt – Niewczas. Projekt był realizowany  we współpracy z  Jolantą Chojnacką nauczycielką SP nr 8, Małgorzatą Pająk nauczycielką SP nr 5 oraz Karoliną Kwietniewską z Nadleśnictwa Skarżysko.

Konkurs odbył się w dwóch etapach, pierwszy to test sprawdzający wiedzę teoretyczną o lesie, drugi to zadania praktyczne, które sprawdzają umiejętności uczniów. W etapie finałowym wzięło udział 23 uczniów.

Finaliści musieli rozpoznać gatunki drzew, gatunki roślinne runa leśnego, podszytu oraz zwierzęta leśne. Uczniowie musieli wykazać się również umiejętnością rozpoznawania grzybów jadalnych i trujących.

XVIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny ,,Wiedzy o lesie” wygrała uczennica Szkoły Podstawowej w Łącznej Martyna Tumulec. Drugie miejsce zajęła Julianna Latos, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Skarżysku- Kamiennej. Na trzecim miejscu uplasował się Łukasz Świtek, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 Skarżysku- Kamiennej.

Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Wąsik ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Skarżysku- Kamiennej oraz Aleksandra Kępińska ze Szkoły Podstawowej w Skarżysku- Kościelnym.

Uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Skarżysko.

Dyplomy i nagrody wręczała Elżbieta Chajduga, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 1 i Karolina Kwietniewska z Nadleśnictwa Skarżysko.

Wybierz język / вибрати мову