Wycieczka klasy Ib do zagrody edukacyjnej ,,Wieś’’

8 marca klasa Ib odwiedziła zagrodę edukacyjną ,, Wieś ’’. Uczniowie samodzielnie  karmili znajdujące się tam zwierzęta: koniki, kozy, kurki.  Uczestniczyli także w warsztatach kulinarnych ,, Masz babo placek’’, podczas których poznali różne rodzaje zbóż i mąk oraz wspólnie przygotowali pizzę. Pizzę wypiekano w piecu opalanym węglem. Wiele radości wywołała zabawa  z mąką.  Na dzieci czekał słodki poczęstunek: drożdżówka z powidłami i kompot z jabłek. Biorąc udział w quizie  uczniowie wykazali się zdobytą wiedzą. Zwyciężyła Emilka Ludew. W nagrodę otrzymała słoik ze śliwkami. Na koniec pobytu gospodarze przygotowali dla wszystkich uczestników niespodziankę w postaci cukrowej waty. Wycieczka okazała się wspaniałym pomysłem na połączenie nauki z zabawą.