Wycieczka klasy 4c do Krakowa

We wtorek, 16 listopada wraz z całą naszą klasą pojechaliśmy na wycieczkę do Krakowa. Podróż minęła nam szybko, mimo że byliśmy ciekawi zaplanowanych atrakcji. Głównym celem naszej wyprawy była wizyta w Teatrze Współczesnym i warsztaty w Manufakturze Czekolady.

Na miejsce dotarliśmy punktualnie. Już sam budynek teatru zrobił na nas wrażenie. Aby dostać się na widownię, musieliśmy pokonać kręte, drewniane schody. Sztuka, którą oglądaliśmy- „Wyspa skarbów”- była interesująca i zabawna. W akcję wplecione zostały piosenki. Aktorzy mieli ciekawe kostiumy. Reakcja publiczności świadczyła o tym, że spektakl się podobał. Bardzo ciekawe było również spotkanie z jednym z występujących aktorów, które odbyło się po zakończeniu przedstawienia. Opowiadał on o pracy w teatrze oraz o tym, jak powstaje spektakl. Pokazał nam, jakimi metodami aktorzy budują nastrój, budując odpowiednie emocje u widzów. Kilkoro spośród nas dostało szansę wyjścia na scenę i możliwość udziału w ćwiczeniach aktorskich. Było dużo śmiechu.

Po spektaklu i warsztatach aktorskich udaliśmy się na obiad. Nasza wychowawczyni- pani Renata Kubik zaproponowała wizytę w restauracji „Szalone widelce”. Zajęliśmy klimatyczną salę w podziemiach budynku i złożyliśmy zamówienia u sympatycznej pani kelnerki. Posiłek był smaczny i dostarczył energii na dalszą część dnia.

Po krótkiej sesji zdjęciowej na tle Kościoła Mariackiego pojechaliśmy do Manufaktury Czekolady. Na początku poznaliśmy historię oraz proces powstawania czekolady. Następnie po starannym umyciu rąk przystąpiliśmy do samodzielnego wykonania pralinek oraz ich ozdobienia płynną czekoladą. W czasie pracy było mnóstwo śmiechu i podjadania łakoci.

To był ostatni punkt programu naszej wycieczki. Pożegnaliśmy Kraków i ruszyliśmy w drogę do domu. Wycieczka spodobała nam się tak bardzo, że już w drodze powrotnej zaczęliśmy razem z panią wychowawczynią planować kolejną.

Oliwka Mucha, klasa 4 C