Pasowanie na czytelnika

3 i 4 listopada 2021 roku w bibliotece szkolnej SP 13 odbyło się pasowanie uczniów na czytelników biblioteki. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 1a i 1b pod opieką wychowawców. Wysłuchali wierszy Jana Brzechwy: „Samochwała”, „Skarżypyta”, odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek . Uczniowie sami mówili jak należy zachowywać się w bibliotece i jak szanować książki.

W „Złotej księdze bajek” uczniowie znaleźli prośby książek, które odczytali na głos. Kiedy nadeszła ważna chwila nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników. Dzieci uroczyście przyrzekały, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po złożeniu przyrzeczenia „pierwszaki” mogły wypożyczyć swoją pierwszą książkę (Alicja w krainie czarów, Brzydkie kaczątko, Pilot i ja).

Wybierz język / вибрати мову