Spotkanie przedstawiciela Policji z pierwszoklasistami

O tym jak ważne jest prawidłowe zachowanie się na przejściu lub w pobliżu jezdni, mieli okazję dowiedzieć się pierwszoklasiści. Cenne rady świeżym uczniom przekazała policjantka, która zawitała do nich podczas lekcji.

Najmłodszym zostały przypomniane podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wytłumaczono dzieciom, jak ważne jest prawidłowe poruszanie się po drodze. Wymieniono, jakie zachowania są niedozwolone i zabroniono takiej postawy. Uczulono dzieci, aby upominały swoich opiekunów, którzy przewożą ich w samochodach, żeby zadbali o to, aby byli zapięci pasami.

Strażniczka prawa wytłumaczyła mało zrozumiałe przepisy – zachęciła do noszenia opasek odblaskowych. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.