Jesteśmy w #CMI

Nasza szkoła bierze udział w projekcie grantowym Centrum Mistrzostwa Informatycznego, którego celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych oraz aktywizację młodzieży uzdolnionej informatycznie, pobudzanie kreatywności oraz promowania współpracy zespołowej w ramach kół informatycznych w III edycji Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Projekt „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Partnerem wiodącym projektu jest Politechnika Łódzka.

Zainteresowani uczniowie z klas 4 – 6 będą uczestniczyć w bezpłatnych  zajęcia z informatyki, podczas których będą uczyć się myślenia algorytmicznego oraz programowania w języku Scratch. Opiekunem koła CMI jest p. Małgorzata Kosińska.