I Skarżyski Turniej Tańca Sportowego

9 czerwca w hali sportowej I LO im. J. Słowackiego odbył się I Skarżyski Turniej Tańca Sportowego, który został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Celsium i trenerkę zespołu Angels Edytę Pukowską. Współorganizatorami zawodów byli: Urząd Miasta w Skarżysku- Kamiennej, I LO im. J. Słowackiego, Zespół Szkół Publicznych Nr 1.

Turniej był współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach i Powiatu Skarżyskiego w związku z realizacją zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej. Dzięki wsparciu finansowemu mogliśmy zorganizować turniej na wysokim poziomie i zapewnić zawodnikom nagrody. Gościliśmy tancerzy z województwa świętokrzyskiego, Małopolski i Śląska.

Podczas otwarcia turnieju obecni byli: Zastępca Prezydenta miasta Pan Krzysztof Myszka, Przewodniczący Komisji Oświaty Pan Andrzej Warwas, Członek Zarządu powiatu skarżyskiego Pani Katarzyna Bilska, Dyrektor Biura Zarządu sp. Celsium Pani Dagmara Nowak – Trochimiuk , Dyrektor I LO im. J Słowackiego Pani Martyna Maćkowiak, którzy wręczali tancerzom medale, puchary, nagrody.

W przerwie pomiędzy blokami tanecznymi wystąpiły nasze przedszkolaki z Przedszkola nr 16 przygotowane przez p. Elżbietę Spadło. Gościnne Skarżysko stało się miejscem pięknej tanecznej rywalizacji formacji i duetów w kategoriach Art Dance (jazz, modern, taniec współczesny) i Cheerleaders. Poziom turnieju był bardzo wysoki, prezentowane choreografie budziły wielki podziw i entuzjazm. Obejrzeliśmy 53 prezentacje oceniane przez profesjonalne Jury w składzie: sędzia główny Pani Monika Pająk Kielce, Pan Wojciech Krawczuk Kielce, Pan Robert Jędrzejczyk Radom.

Na turnieju sukcesy sportowe odniosły tancerki UKS Celsium. W kategorii cheerleaders formacje junior młodszy III miejsce zajął zespół Angels w składzie: Ania Dąbrowska, Julia Piwowarczyk, Natasza Piwowarczyk, Amelka Sułek, Maja Adwent, Milena Kaczmarczyk. Nagrodę specjalną Jury dostała Maja Adwent.

W kategorii Art Dance duety senior III miejsce zajęły Magdalena Pukowska i Sandra Misiak, w kategorii cheerleaders duety junior I miejsce zajęły Hanna Adwent i Zuzanna Przygoda, w kategorii cheerleaders duety senior II miejsce zajęły Magdalena Pukowska i Sandra Misiak. 

Na zakończenie turnieju cheerleaderki z klasy IV Gabrysia Krupa, Ola Wilczek, Julia Chyb, Julia Sikorska, Zuzia Lenart, Zosia Prasowska, Zosia Mamla, Karolina Relidzyńska, Karolina Polak, Nikola Rychlik, Nadia Szostak , Kamila Konkol, Julia Romańska porwały do tańca wszystkich obecnych na sali i poprowadziły wspólny taniec „Ari Asi”.

Cały turniej poprowadził debiutujący w roli konferansjera nasz były uczeń Bartek Młynarczyk.

I Skarżyski Turniej Tańca Sportowego okazał się wielkim sukcesem organizacyjnym między innymi dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli, rodziców a także wolontariuszy. Dali z siebie wszystko co mogli ,pomagali od samego początku do końca. Wystrój sali, obsługa biura turnieju, bufetu, zliczanie punktów, wypisywanie dyplomów, pilnowanie porządku i posprzątanie całości po turnieju. W organizację zawodów zaangażowanych było wielu wolontariuszy głównie obecnych i byłych cheerleaderek z Angels. Z pełnym profesjonalizmem podeszli do swoich zadań i pokazali, że można na nich liczyć.

Szczególne podziękowania należą się p. Małgosi Kosińskiej, p. Beacie Siuszczyńskiej, p. Basi Ziemniak, p. Tomaszowi Pukowskiemu oraz rodzicom p. Agnieszce Sikorskiej, p. Monice Chyb, p . Ani Krupie, p. Ewelinie Piwowarczyk, p. Kasi Dąbrowskiej, p. Ani Lenart, p. Ewie Olszewskiej oraz wszystkim rodzicom, którzy piekli ciasta.

Turniej pokazał, że stanowimy zgrany team i razem możemy robić wielkie rzeczy promując sport i aktywność fizyczną.

Wybierz język / вибрати мову