Międzynarodowy Dzień Rodzin

20 września 1993 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło bardzo ważne święto, a mianowicie Międzynarodowy Dzień Rodziny. Celem tego wyjątkowego święta, którego obchody odbywają się 15 maja, jest przede wszystkim pogłębienie wiedzy społeczeństwa o wszystkich trudnościach, z jakimi muszą borykać współczesne rodziny. Jest to też idealny czas do refleksji na temat kondycji rodziny w dzisiejszym świecie oraz sposobów rozpoznawania i radzenia sobie z jej problemami. celem jest zwiększenie świadomości na temat potencjału i wyzwań związanych z życiem rodzinnym.

Zanim zaczniemy świętować Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca, warto zaznaczyć w kalendarzu tą datę: 15 maja – Międzynarodowy Dzień Rodzin. Można ten dzień spędzić też całkiem zwyczajnie, ale razem. Wspólne przygotowanie obiadu, wspólne zabawy, spokojne wyjście na spacer.

Przede wszystkim chodzi o wzmacnianie więzi rodzinnych. Drodzy Rodzice może spróbujecie pokazać dzieciom to, w co bawiliście się w dzieciństwie: gra w klasy, zośkę, a może nauczycie je wyliczanek?