„Galowa Olimpiada”

W sobotę  29 lutego w MCSiR w Skarżysku – Kamiennej Międzyszkolny Klub Sportowy Gala prowadzący zajęcia z piłki siatkowej dziewcząt  zaprosił Szkoły Podstawowe na sportowe wydarzenie pod hasłem „Raz na cztery lata Galowa Olimpiada”  zorganizowana w ramach grantu finansowego  z Fundacji PZU. Wystąpiło 10 drużyn reprezentujących swoje szkoły. Z każdej szkoły było to 10 dziewczynek od klasy I do V. Każda szkoła startowała pod flagą narodową wybranego kraju.  Nasze dziewczynki startowały pod flagą Chorwacji.  Drużyny wchodziły na salę w rytmie hymnu danego państwa. Wprowadzono znicz olimpijski a kapitanowie drużyn składali ślubowanie olimpijskie.
Organizator przeprowadził trzy bloki rywalizacji. W każdym bloku trzy konkurencje. Wszyscy uczestnicy zawodów świetnie się bawili.
Ostatecznie dziewczęta z naszej szkoły zajęły tak nie lubiane przez sportowców IV miejsce. Dziewczynki otrzymały drobne upominki. Kolejna tak wspaniała impreza zostanie zorganizowana za 4 lata.

Skład drużyny: Zuzanna Prokop, Alicja Karpeta ,  Martyna Biernacka, Oliwia Mucha , Agata Konkol, Julia Sikorska, Izabela Szmidt, Martyna Kowalik, Oliwia Minda, Nikola Wójcik.
Opiekun drużyny: Ewa Błaszczyk