„Kosmiczne lekcje” w Mobilnym Planetarium

W dniach 19 – 21 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ciekawych lekcjach astronomii, które odbywały się w namiocie  Mobilnego Planetarium „Hallo Wiedza”.
Pokazy astronomiczne dostarczały uczniom niezwykłych wrażeń, rozwijały wyobraźnię przestrzenną, pozwalały zgłębiać wiedzę o wszechświecie, badaniach kosmicznych i odkryciach. Dostosowane były treścią i formą do możliwości percepcyjnych poszczególnych grup wiekowych.
Uczniowie klas  I – III  poznawali między innymi pory roku i kierunki świata na przykładzie filmu edukacyjnego „Polaris”.
Uczniowie klas IV – VIII podróżowali przez Układ Słoneczny, lądowali na Księżycu, przyswajali wiedzę dotyczącą eksploracji Marsa oraz praw astronomicznych opisujących ruch planet. Zajęcia w planetarium zbiegły się z obchodami Dnia Nauki Polskiej  – 19 lutego.
Patronem tego dnia ogłoszono Mikołaja Kopernika. W związku z tym uczniowie zostali zapoznani z osiągnięciami naukowymi naszego wybitnego astronoma.