„Trzynastkowy Mikołaj” w Domu Dziecka w Siennicy

Mikołajki” to czas, kiedy pragniemy sprawiać przyjemność najbliższym, obdarowując ich prezentami. W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły z klas: 6b (wychowawca Joanna Łyjak) i 5a (wychowawca Beata Siuszczyńska) oraz Samorząd Uczniowski postanowili zostać „Mikołajami” dla dzieci z Domu Dziecka im. Matki Weroniki w Siennicy koło Mińska Mazowieckiego (woj. mazowieckie).

W tym celu uczniowie klas 5a i 6b zebrali środki finansowe na zakup produktów, których najbardziej potrzebują podopieczni w/w domu dziecka. Do akcji także włączyła się „chętna do niesienia pomocy” społeczność szkolna – uczniowie, rodzice i nauczyciele. W rezultacie zakupiono i zebrano produkty spożywcze, chemiczne, a także mnóstwo słodyczy. Dodatkowo wśród prezentów znalazły się nowe ubranka dla dzieci oraz gry dydaktyczne.

W niedzielę, 8 grudnia, prezenty dotarły do Siennicy – zostały tam dostarczone dzięki transportowi zaoferowanemu przez rodziców Kasjana Bączka z klasy 5c, państwa Kamilę i Emila Bączek. Na miejscu już czekała „nasza” siostra Joanna Banasiak, która serdecznie powitała pozostałych przedstawicieli „Trzynastkowego Mikołaja” (p. Edytę Oblak i jej córkę Laurę Giezgałę oraz Joannę Łyjak). Mieszkańcy Domu Dziecka im. Matki Weroniki ugościli przybyłych słodkim poczęstunkiem oraz zaoferowali wspólne spędzenie niedzielnego popołudnia. Rozmowom, wspomnieniom, zabawom i grom oraz „tulankom” nie było końca… a wspólnie spędzony czas niewątpliwie należał do niezwykłych… tak jak wyjątkowy jest czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia…

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do stworzenia tej wyjątkowej mikołajkowej paczki!!!