Warsztaty plastyczne „Malowanie bombek”

3 grudnia  w klasach 2 a, 2 b i 2 c –  odbyły się warsztaty plastyczne – „Malowanie szklanych bombek” przeprowadzone przez pracownię artystyczną  „Ralfik” ze Skarżyska – Kamiennej, a także pod czujnym okiem wychowawców p. Uli, p. Agaty i p. Basi.
Prowadzący pan Paweł Rać  przybliżył dzieciom w jaki sposób wydmuchiwane są szklane bańki. Uczniowie stworzyli własnoręcznie swoje małe arcydzieła w postaci świątecznych bombek. Kolorystyka i różnorodność sposobów ozdabiania budziła zachwyt i wskazywała na twórcze  i profesjonalne podejście do zadania najmłodszych uczniów.
Na szklanych bombkach dzieci tworzyły fantastyczne wzory własnego pomysłu. Używały różnego rodzaju brokatów do podkreślenia piękna tworzonej pracy. Wszystkie bombki malowane były w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymagała niezwykłej precyzji, trudu i spokoju.
Uczniowie zauważyli, że stworzenie czegoś pięknego, pochodzącego od serca i wykonanego własnymi rękami wymaga wysiłku i cierpliwości.

Wysuszone i zapakowane bombki dzieci zabrały do domu.